קצת עליי

אני אורטל, בשנתיים האחרונות צלמת, וחובבת אוכל מושבעת.

הבלוג הזה נוצר כי השליחות האישית שלי היא להעביר הלאה את כל מה שאני יודעת על אוכל בריא, ולסייע למי שרוצה בכך לשנות הרגלי תזונה.

אבל רגע, במקום להקדים את המאוחר, בואו נתחיל מהתחלה:

מאז שאני זוכרת את עצמי, אוכל היה נושא כזה שמדברים עליו, טורחים סביבו, עורכים דיונים לגביו. שהרי, בכמה משפחות נוהגים לדבר במשך שנים על הכוסברה שסבתא שמה ב...טוב, בעצם בכל דבר.

בהיותי אוטודידקטית, לימדתי את עצמי במהלך השנים לבשל ולהמציא מאכלים חדשים, כשאני נעזרת בכל מה שלמדתי מהבית. ערכתי ניסויים וניסיונות שונים ומשונים בכל סוגי חומרי הגלם והצירופים שאפשר להעלות על הדעת. ערבבתי שוקולד עם גויאבה, טחינה עם חמאת בוטנים, ריבה עם גבינה צהובה וכמה פעמים אפילו בדקתי אם אפשר להכין קינוח מבטיח מ..אבטיח.

תמיד אכלתי מכל הבא ליד. העיקר שזה טעים, חשבתי. לא עלה על דעתי לבדוק ממה מורכב האוכל, או מה הוא מכיל. אוכל בריא נשמע לי כמו הגזמה ואפילו המצאה. 'אדם בריא לא צריך לאכול אוכל בריא, הוא כבר בריא', טענתי בלהט.   

באוגוסט 2014, חודש אחרי שפתחתי רשמית את העסק שלי לקינוחים (לא בריאים בכלל, אלא מה?), קיבלתי את הבשורה שיש לי סרטן השד במצב מתקדם, וחיי כמו שהכרתי אותם עד אז עצרו באחת. את העסק לא המשכתי לפתח, ובמקום זה מצאתי את עצמי מתמסרת לטיפולים, להחלמה ולחיים כמו שלא הכרתי קודם לכן. 

בין כל אלה, התחלתי להבין יותר את ההשפעה העצומה של אוכל עלינו. באופן הדרגתי התחלתי לשנות את התזונה שלי, ומאז אני לא רק אוכלת בריא, אלא גם לומדת, חוקרת, מבשלת ומצלמת את כל מה שאני מכינה.

הייתי רוצה לשתף אתכם כאן במסע שאני עוברת בשנים האחרונות לגלות מה זה אוכל בריא וגם מה זה לא, למה זה כדאי, ואיך אפשר לשלב אותו בקלות ובפשטות בחיי היומיום שלנו.

מבטיחה שכולנו נצא מכאן עם הרבה יותר ידע, מתכונים ותקווה, אבל לא מבטיחה שלא נעלה איזה קילו או שניים נוספים מכל האוכל הטעים שיתארח כאן.