כמה פשוט ככה טעים: חטיף "סניקרס" מתמרים

חטיף עשוי תמרים, חמאת בוטנים ואגוזי מלך, עטופים בשוקולד. הקינוח המושלם לכל אירוע.

בשנים האחרונות, עם המעבר לאוכל בריא, כל מה שנהגתי להכין ולאכול בגזרת המתוקים עד אז הפך לא רלבנטי. כל מה שמכיל סוכר, קמח וחלב פרה הפך אסור, ומבחינתי זה היה בגדר אסון.


עד מהרה, בהיותי לא רק חובבת מתוק אלא גם חובבת אתגרים, החלטתי למצוא מתוקים גם בגרסה הבריאה שלהם.


אני זוכרת שכשגיליתי שאני מצליחה לעשות קינוחים פשוטים וטעימים בלי להשתמש בכל המרכיבים האסורים, כמעט הצטערתי על כך שהידע הזה נפרש בפניי אחרי כל כך הרבה שנים.


אחד הקינוחים המוצלחים ביותר הוא סוג של חטיף "סניקרס", שבמתכון שלו נתקלתי באחד השיטוטים שלי באינטרנט ומאז מעולם לא מצאתי אותו שוב. מכירים את החטיף המקורי והמוכן? אז תתכוננו לגרסה הבריאה, הקלה והדומה מאוד בטעמה לחטיף הקנוי.


המתכון כאן לפניכם, והוא דורש 10 דקות בלבד של הכנה. אשמח שתשתפו אותי איך יצא (תשתדלו לא למהר להקיש בחזרה עם ידיים דביקות משוקולד). מה דעתכם, מוכנים?


למתכון


כמויות, לפי שיקול דעתכם:


תמרים מסוג מג'הול (המקומטים)

חמאת בוטנים (רצוי ללא חומרים משמרים)

אגוזי מלך

שוקולד מריר 70%

שמן קוקוס


לוקחים כל תמר, חוצים לאורך ומוציאים את הגלעין. שמים בפנים אגוז מלך, יוצקים חמאת בוטנים מעל וסוגרים.

נותנים לתמרים לנוח בצד, מתאפקים שלא לזלול ובינתיים ממיסים 50 גרם שוקולד מריר עם 2 כפות שמן קוקוס. אפשר גם במיקרו, בפולסים* של 40 שניות. (ר' הסבר למטה מה זה פולסים).

אחרי שתערובת השוקולד הופכת נוזלית, לוקחים כל תמר, טובלים בתערובת השוקולד עד שהוא מצופה מכל צדדיו, שמים על גבי צלחת, מעבירים למקרר לחצי שעה לפחות ומחסלים בהנאה. אם נגמר השוקולד, אפשר להמיס כמות נוספת.


* המסת שוקולד במיקרו בפולסים = חותכים את השוקולד לקוביות, שמים במיקרו ומכוונים ל- 40 שניות. מוציאים ומערבבים. השוקולד נמס גם מחוץ למיקרו בזכות החום שהוא פולט החוצה. אם רואים שלא הכל עדיין נמס, מכניסים למיקרו לעוד 40 שניות, ומערבבים שוב.

#חטיףסניקרס #טבעי #בליסוכר #תמרים #חמאתבוטנים #שוקולד

פוסטים אחרונים
ארכיון
חיפוש לפי תגיות
No tags yet.
עיקבו אחריי
  • Pinterest Social Icon
  • Facebook Basic Square